x

REZERVASYON FORMU

x

Anınızı bizimle paylaşın :)

HİZMETLER

Eğitim Hizmetleri

Türkiye'nin GERİ DÖNÜŞÜM hizmetlerinin marka ismi OBALILAR, Çevre Bakanlığı'nın yönetmelikleri doğrultusunda hareket ederek ambalaj atıklarının ve üretim hurdalarının çevreye zarar vermeyecek şekilde toplanması ve ayrıştırması hizmetini vermektedir.
_________________

Kağı Metal Plastik Cam Ambalaj Atıkları Okul Eğitimleri
Eğitimin çevre bilincinin gelişmesinde önemi büyüktür. Geri Dönüşüm Projesi kapsamında belediyeyle yapılan sözleşmeyi takiben pilot bölge içerisinde yer alan okullarda Belediyenin ve firmamızın Çevre Mühendisi tarafından uygulamalı olarak eğitimler ve seminerlere başlanmıştır. Eğitim verilen okulun sınıf seviyesine hitap eden afişler ve konuşmalarla öğrencilere daha kolay ulaşabilinmesi sağlanmıştır.
 
Verilen eğitim ve seminerlerde öğrencilerin sınıflarında, kantinlerde ve koridorlarda tükettikleri ürünlerin ambalaj atıklarını normal çöplerinden ayrı olarak toplamaları, dağıtılan geri dönüşüm kutularında biriktirmeleri seminerler ve uygulamalı atölye çalışmalarıyla anlatılmaktadır.
 
Bu çalışmalarda okullara geri dönüşüm kutuları, mavi geri dönüşüm poşetleri, proje ile ilgili afişler ve broşürler dağıtılmaktadır. Geri dönüşüm bilincinin geliştirilmesi çalışmaları programlar dahilinde devam etmektedir.

Kağı Metal Plastik Cam Ambalaj Atıkları Apartman, Site ve Mahalle Eğitimleri
 
Uygulama yapılan mahallelerde geri dönüşüm projesinin duyurulması ve proje hakkında bilgilendirme yapılması amacıyla bölge muhtarları, sivil toplum kuruluşları, çalışmanın başlatıldığı site yöneticileri, kapıcıları ve apartman görevlilerinin bu konu üzerine eğitim almış çevre mühendisleri tarafından bilgilendirilmiş ve ambalaj atıklarının evsel atıklarından ayrı toplanması gereği vurgulanmış ve çalışma başlatılmıştır. Periyodik olarak her hafta pazartesi günleri mavi poşetlerde biriktirilen ambalaj atıkları konutlardan alınıp yeni poşetler verilmektedir.
 

FABRİKALAR

OBALILAR firması Türkiye'de sözleşmeli olarak 45 fabrikaya GERİ DÖNÜŞÜM hizmeti vermektedir. Cam, metal, kağıt, ahşap, plastik atıklarınız için bizimle iletişime geçin...

BELEDİYELER

OBALILAR firması Türkiye'de sözleşmeli olarak 18 belediyeye GERİ DÖNÜŞÜM hizmeti vermektedir. Cam, metal, kağıt, ahşam, plastik atıklarınız için bizimle iletişime geçin...

FAALİYET ALANLARIMIZ

E-BÜLTENE KAYDOL

Obalılar Geri Dönüşüm yeniliklerinden haberdar olmak için kayıt olun…